Jak dbać o lakier w samochodzie, by służył na lata?

By samochód był sprawny i cieszył oko, warto sprawdzać nie tylko o stan silnika czy hamulców. Liczy się także estetyczny wygląd lakieru – niestety, przez cały rok jest on narażony na liczne uszkodzenia, takie jak np. zadrapania lub zmatowienie. Jak dbać o karoserię, by służyła na lata i cieszyła oko? Kiedy warto udać się do lakiernika i jak wygląda cennik usług blacharsko – lakierniczych?

Jak dbać o auto?

Tak jak w przypadku każdej posiadanej rzeczy, także samochód ulega stopniowemu zużyciu. Nie tylko ze względu na ilość przejechanych kilometrów – naszym pojazdom niestety nie służą warunki pogodowe. Zarówno w zimie, jak i latem auta narażone są na uszkodzenia lakieru: chłodniejsza porą roku szkodzą mu opady śniegu, grudki soli, lodu oraz błoto pośniegowe, w ciepłe dni zaś intensywne działanie promieni słonecznych, lepiących się owadów oraz ptasich odchodów. Jak zapobiec niszczeniu karoserii i móc cieszyć się pięknym autem bez względu na porę roku?

Po pierwsze, auto należy regularnie myć i woskować. Choć wielu kierowcom wydaje się, że częste wizyty w myjni mogą uszkodzić lakier, jest to pielęgnacyjna podstawa każdego samochodu. Dokładnie oczyszczona powierzchnia pozwala na położenie warstwy wosku, który działa niczym tarcza – stanowi ochronę przed słońcem, śniegiem czy brudem. Nadaje też on piękny połysk karoserii.

Dbanie o lakier samochodowy

Lakiernik Warszawa – cennik

O ile w przypadku lekkich zabrudzeń wizyta w myjni jest wystarczająca, jeśli mamy do czynienia z blaknącym lakierem, zadrapaniami lub odpryskami potrzebujemy pomocy specjalisty. Ręczne woskowanie i polerowanie są bardzo czasochłonne oraz wymaga staranności i siły – w takich sytuacjach najlepiej jest udać się do zakładu samochodowego. Z pewnością sprawdzi się lakiernik Warszawa – cennik jego usług jest optymalny dla każdej kieszeni, a korzyści dla stanu lakieru naszego pojazdu są nieocenione. Fachowiec użyje specjalistycznych past i urządzeń polerskich, dzięki którym zabezpieczy karoserię, usunie wszelkie uszkodzenia, rysy i przebarwienia.

Autor: lakiernik

Udostępnij wpis na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>