Jak się pozbyć wgnieceń?

Wgniecenia to zmora wszystkich kierowców, zwłaszcza tych z dużych i zatłoczonych miast. Każdy z nas wie, że wystarczy zostawić na chwilę samochód na parkingu pod obleganym centrum handlowym, aby po powrocie zastać wgniecenie na drzwiach. Wgniecenia, mimo swojej niepozorności, są bardzo niebezpiecznie dla stanu karoserii. Uszkodzenia lakieru bardzo szybko powodują powstawanie korozji. Jak walczyć z wgnieceniami? 

By móc cieszyć się dobrym stanem samochodu, trzeba odpowiednio o niego dbać. Bardzo ważne jest, by samochód był garażowany – w ten sposób zapewni mu się optymalne warunki i ochroni przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz nieostrożnych posiadaczy innych aut. Auto stojące „pod chmurką” narażone jest na wiosenne burze, opady gradu, śniegu, spadające gałęzie drzew w przypadku silnego wiatru oraz nieostrożną sąsiadkę, która trzaska drzwiami swojego samochodu w nasz. Niestety nie rozwiązuje to w pełni problemu. Poruszamy się samochodem po całym mieście, parkujemy w bardzo zatłoczonych miejscach, gdzie o wgniecenie nie trudno.

wgniecenia samochodu

Jakie miejsca są najbardziej narażone na działanie korozji?

To przede wszystkim lakier – należy zbadać dokładnie powierzchnię karoserii, obejrzeć ją ze wszystkich stron i przeciągnąć po niej dłonią. Jeśli zauważymy pierwsze oznaki rdzy, a pod palcami wyczujemy pęcherzyki, nie powinniśmy ich lekceważyć. Na korozję szczególnie narażone są dolne części drzwi pojazdu – to przestrzeń, w której warstwa lakieru jest najcieńsza. Podczas otwierania drzwi najłatwiej o uderzenie w stojące obok auto, słupek lub drzewo; w trasie nietrudno o uderzenie kamienia, żwiru lub nierównej powierzchni drogi. Nawet najmniejsze zadrapania wystarczą, by odsłonić kawałek blachy, a to już prosta droga do korozji.

W przypadku każdego uszkodzenia blachy spowodowanego wgnieceniami należy udać się do profesjonalnego zakładu blacharsko – lakierniczego. Pracownicy wykonają wszystkie niezbędne naprawy, a pojazd odzyska swój dawny blask i będzie mógł dalej dobrze służyć! Bez względu czy będzie to usunięcie wgniecenia bez lakierowania czy naprawy po gradobiciu, to dobry lakiernik i blacharz sobie poradzą. 

Autor: lakiernik

Udostępnij wpis na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>