Lakier samochodowy metaliczny – czy to dobry wybór?

Kupując nowy samochód lub decydując się na przemalowanie posiadanego już wozu stajemy przed dylematem – jaki lakier wybrać? Aktualnie do dyspozycji mamy dość szeroki wybór – niejeden miłośnik motoryzacji marzy jednak o samochodzie z błyszczącym, niezwykle efektownym lakierze metalizowanym. Czy jest to dobry wybór, biorąc pod uwagę, że za taki luksus trzeba nieraz słono dopłacić?

Lakier samochodowy metaliczny

Tani lakiernik Warszawa – czy lakier metaliczny lepiej chroni auto?

Na temat lakierów samochodowych wyrosło wiele mitów i legend – przeszukując Internet w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania, bardzo często spotykamy się z wieloma sprzecznymi opiniami. Przeciwnicy lakierów metalizowanych twierdzą, że taka powłoka wygląda co prawda lepiej, ale jej faktyczna wytrzymałość jest bardzo niska. W ich mniemaniu dopłata za lakier metaliczny jest jedynie zabiegiem mającym na celu wyciągnięcie z kierowców większej ilości pieniędzy – jak jest naprawdę? Jak pokazuje praktyka, lakiery metalizowane wykazują znacznie wyższy stopień ochrony karoserii niż lakiery klasyczne. Wykazują się także znacznie lepszą odpornością na matowienie oraz szkodliwe działanie pyły, piasku czy ścierania przez szczotki w myjniach automatycznych. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku napraw, trzeba się liczyć z nieco wyższą ceną usługi.

Lakiernik Warszawa – ceny pielęgnacji i preparatów

Czyszczenie i pielęgnacja powłoki metalizowanej nie różni się szczególnie od czynności i zabiegów, jakie wykonywać trzeba w przypadku klasycznych lakierów. To spora zaleta, biorąc pod uwagę, że auto z błyszczącą karoserią wygląda naprawdę dobrze, jedynie wtedy gdy jest czyste i zadbane. Samochód z lakierem metalizowanym można czyścić ręcznie lub oddać bez problemu w ręce fachowców z myjni. Dostęp do środków czyszczących, wosków i preparatów do nabłyszczania jest ogromny, a ceny niezbędnych środków i akcesoriów nie przerażają. Czy zatem warto dopłacić za lakier metaliczny w swoim samochodzie? Zdecydowanie tak – to inwestycja, która pomoże lepiej chronić karoserię wozu i zagwarantuje doskonały wygląd przez lata.

Autor: lakiernik

Udostępnij wpis na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>