Lakier samochodowy w sprayu – wady i zalety

Są osoby, które korzystają z lakierów samochodowych w sprayu i w taki sposób starają się dbać o wygląd swoich pojazdów. Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

lakier samochodowy w sprayu

Zalety lakierów samochodowych w sprayu

Najważniejszą zaletą tych produktów jest cena. Najtańsze lakiery samochodowe kosztują około 30 zł. Kompleksowy zestaw składający się z papieru ściernego, lakieru bezbarwnego w sprayu oraz podkładu to wydatek rzędu 100 zł. Poza tym, te produkty umożliwiają samodzielne wykonanie prac, czyli teoretycznie oznaczają też oszczędnością czasu, ponieważ wizyta w profesjonalnym salonie trwa zdecydowanie dłużej (biorąc pod uwagę dojazd, kolejki, niezbędne do wykonania zadania czy powrót).

Minusy lakierów samochodowych w sprayu

Wiele osób skuszonych niskimi cenami czy oszczędnością czasu decyduje się na te produkty. Niestety, lakiery samochodowe w sprayu mają też minusy. Przede wszystkim, posiadają relatywnie słabą jakość i nie gwarantują odpowiedniej odporności na zanieczyszczenia, zarysowania czy blaknięcie. Oprócz tego, to produkty charakteryzują się gorszym dopasowaniem kolorystycznym. W dłuższej perspektywie czasu to, co początkowo wydawało się oszczędnością czasu i pieniędzy zamienia się… w nietrafione inwestycje. Często dzieje się tak, że właściciele prędzej czy później decydują się na wizytę w profesjonalnym salonie, gdzie mogą skorzystać z pomocy fachowców operujących odpowiedniej jakości narzędziami i produktami. Jest to najlepszy sposób na skuteczną ochronę lakieru.

Autor: lakiernik

Udostępnij wpis na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>